Ar Jūs žinote kaip sukurti įdomų turinį tiesiog iš savo žinių? Ypač, jei rašymas nėra stiprioji Jūsų pusė..
Pasirodo, galima ir labai paprastai vos per 1-2 valandas, naudojant nemokamus tam skirtus įrankius. Būtent tiek užtrukome mes kurdami vieną infografiką..
Infografikas – tai interaktyviai ir patraukliai pateiktas duomenų rinkinys tam tikra tema. Galima duomenis surašyti tekstu, o galima pavaizduoti įvairiais grafikais, simboliais, iliustruoti paveikslėliais, komiksais, animacija. Tai šiuolaikinis informacijos perdavimo būdas, kuris pastaruoju metu tampa itin populiarus.
Standartinis infografiko dydis – 600 x1 800 px. Ilgesnis infografikas jau apsunkina jo peržiūrą.
Žemiau pateikiame vieną mūsų nuomone vertingą ir profesionaliai kurtą infografiką apie tai, kaip sukurti savo prekės vardo žinomumą internete?
Atrodo profesionaliai ir įtraukiančiai tiesa?
Mums irgi patinka. Infografikų kūrėjai užsienyje iš to išvystė savo atskirus verslus. Yra net agentūros, užsiimančios vien tik infografikų kūrimu. Lietuvoje deja nėra daug profesionalių dizainerių, galinčių sukurti originalius ir įspūdingus infografikus, nes poreikis kol kas dar labai menkas. O be reikalo…
Vaizdinėmis priemonėmis perduodama informacija yra įtaigesnė, ilgaamžiškesnė, o tai reiškia, kad infografiko apačioje esantį prekės ženklą pamatyti gali daugybė vartotojų, daugybę kartų.
Infografikas – tai puikus būdas populiarinti prekės ženklą – brand’ą, tačiau pardavimus juo skatinti kiek sunkiau.. Arba reiktų sugalvoti labai originalius infografikus.
Ką daryti, kai nėra lėšų profesionaliam dizaineriui samdyti?
Šiandien kokybiškas infografikas gali kainuoti 1.000 – 3.000 litų, priklausomai nuo apimties ir stiliaus. Tokia suma deja „įkandama“ ne visiems. Žinodami tai, išbandėme šiam tikslui skirtus kelis nemokamus įrankius – infogr.am, easel.ly ir canva.com.
Infogr.am
Tai savotiškas įrankis infografikams kurti. Visi sukurti infografikai yra saugomi “debesyje”, juos galima įterpti (embed) į savo puslapį. Jie interaktyvūs, su tam tikrais efektais. Funkcionalumas – gana paprastas.
Įvedate skilties pavadinimą, įvedate tekstą, pasirenkate tam tikrą ikonėlę ir viskas. Galima įkelti savo iliustracijas, pažymėti žemėlapiuose tam tikrus duomenis. Problema ta, kad sunkoka tokį infografiką kurti, nes nėra galimybės tekstą išmėtyti taip, kaip nori.
Kadangi naudojomės nemokama versija, tai ir funkcijų nedaug, suprantama. Didžiausias trūkumas – išsaugojimas. Kadangi tai interaktyvus infografikas, lieka tik vienas būdas – padaryti viso puslapio nuotrauką su naršyklės įskiepiais ekrano nuotraukoms daryti ir tada iškirpti tik infografiką. Kokybė nelabai kokia, tačiau internetui pakankama. Tokiu būdu galima nukirpti ir apačioje priverstinai įdėtą Infogr.am informaciją. Šiek tiek teko pavargti, bet didelis pliusas tas, kad yra nemažai šriftų palaikančių lietuviškus rašmenis.
Verdiktas: rekomenduojame tik patyrusiems.
Mūsų bandymo rezultatą galite pamatyti čia. (Paspauskite, kad pamatytumėte originalų dydį)
Easel.ly
Platesnių funkcijų infografikų kūrimo įrankis. Galima pasirinkti tam tikrą infografiko šabloną ir toliau dirbti su juo, arba pradėti iš naujo. Galima įkelti savo iliustracijas. Čia tekstą galima dėlioti kaip nori. Interaktyvus redagavimo įrankis parodo, kaip lygiuoti informacijos blokus, kad jie gražiai eitų vienas paskui kitą, būtų sulygiuoti iš kairės arba dešinės. Yra gana nemažai ikonėlių ir formų, iš kurių galima rinktis. Tiesa, su lietuviškais šriftais vėl problemos. Net jei ir rodo juos redagavimo lange, bandant išsaugoti įmantresnis šriftas dingsta ir vietoj lietuviškų rašmenų matome kvadratėlius…
Nemokama versija suteikia nemažai galimybių, taip pat ir išsaugojimo. Galima atsisiųsti žemos kokybės ir aukštos kokybės JPG bei PDF formatu. Jokių Easel.ly logotipų pabaigoje nepridedama. Internete laikyti viešai taip pat galima.
Verdiktas: rekomenduojame visiems – naujokams ir patyrusiems. Puikus įrankis sukurti pirmąjį savo infografiką.
Mūsų bandymo rezultatą galite pamatyti čia. (Paspauskite, kad pamatytumėte originalų dydį)
Canva.com
Gera žinia, kad tai nėra vien tik infografikų kūrimo įrankis. Juo galima susikurti viską, ką tik pageidaujate – nuo Facebook profilio, iki skrajutės. Infografikas kuriamas ne pasirenkant vieną iš jau esamų šablonų, bet nustatant tam tikrą dydį, pavyzdžiui, 600×1800 px. Tokiu būdu galima sukurti labai neblogą infografiką.
Viskas, kaip ir visur – dedate tekstą, dedate tam tikras ikonėles, dedate savo iliustracijas arba nemokamus ClipArt paveikslėlius. Viską gražiai lygiuojate. Aišku, su lietuviškais šriftais čia irgi problema – jų galima rasti vos keletą.
Išsaugoti taip pat galima nemokamai JPG arba PDF formatu. Aišku, jei panaudojote tam tikrus mokamus grafiko elementus, teks susimokėti. Dėl to geriau reiktų pasiieškoti visko internete, o ne rinktis viską iš eilės.
Savo logotipo ant sukurto dizaino Canva.com taip pat nededa, todėl drąsiai galite daryti viską, kas tik šauna į galvą.
Verdiktas: rekomenduojame visiems – naujokams ir patyrusiems. Ne tik infografikams kurti.
Mūsų bandymo rezultatą galite pamatyti čia. (paspauskite, kad pamatytumėte originalų dydį)
Pabandėme tik tris įrankius. Jų yra daugiau. Ateityje pabandysime dar kelis ir pranešime, kaip mums sekėsi.
Akivaizdu tik viena – profesionalo sukurtas infografikas kaip diena nuo nakties skiriasi nuo mėgėjiškai arba nemokamais internetiniais įrankiais kurto infografiko. Kai surasite profesionalų dizainerį, kuris jums sukurs profesionalų ir galėsite į jį investuoti, tada pamatysite realų skirtumą. Kol kas reklamuokitės taip, kaip galite.
Pabaigai – koks turi būti infografiko turinys?
Pabaigai apie infografiko turinį. Prieš darydami infografiką visų pirma sugalvokite, kokia tema jį darysite. Aišku galima kurti ir nesiruošus, tačiau įspėjame taip tik sugaišite daugiau laiko, nes reikės ne tik krapštytis su grafika, bet ir galvoti, ką ten pavaizduoti.
Infografikas turi būti naudingas, todėl skelbkite duomenis, kurie yra naudingi ir vertingi lankytojams.
Sisteminkite duomenis („10 būdų kaip…“, „5 patarimai“, „3 pagrindiniai principai…“ ir pan.). Tai padeda perteikti esmę, nesigilinant į detales. Infografikas – nebūtinai statistinė informacija. Galima pateikti ir tekstinės informacijos. Dažnai tai gelbsti „Privalumai-trūkumai“ tipo infografikuose.
Neturite idėjų?
Įsivaizduokite tada paprastą dalyką. Važiuojate autobusu ar traukiniu ir nepažįstamasis klausia, ką įdomaus tu galėtum pasakyti apie savo darbą iš 10 žingsnių?
1 žingsnis – 1 faktas arba nuomonė. Bet būtinai įdomaus, o ne ką visi ir taip žino. Susirašykite tuos 10 faktų. Štai jums medžiaga pirmajam infografikui 🙂
Domina profesionalūs infografikai ir jų kūrimas?
Siųsti užklausą
Patiko straipsnis? Pasidalinkite juo socialiniuose tinkluose!
Parašykite komentarą