Susikūrėte WordPress svetainę.. Kas toliau? Kokius SEO įskiepius reiktų įsidiegti pirmiausia? Į šiuos klausimus atsakysime iš praktinės pusės. Su puslapiais dirbame jau daug metų, išmanome WordPress turinio valdymo sistemą, tad rekomendacijos pačios nuoširdžiausios ir iš patirties.
Norime pristatyti 5 esminius įskiepius, kuriuos reiktų įsidiegti, norint susitvarkyti savo puslapio SEO.
- Wordpres SEO (Yoast). Tai vienas iš pagrindinių pasaulyje SEO įskiepių, sutvarkantis ir sitemap.xml, ir kitus failus. Taip pat jame gausu nustatymų, kaip rodyti puslapių aprašymus (Title). Turbūt įdomiausia dalis yra kuriant turinį. Kiekvienam puslapiui ar įrašui šis įskiepis pateikia vertinimus. Žalias burbuliukas rodo, kad viskas daugmaž gerai, geltonas – kad dar reiktų apsitvarkyti, o raudonas – kad su SEO prasti popieriai. Lyg tokio įspėjimo būtų negana, jis pasiūlo, ką reiktų padaryti, pavyzdžiui, pirmame paragrafe įrašyti pagrindinį raktinį žodį, tekste panaudoti H1 ar H2 antraštę, įdėti bent vieną išeinančią nuorodą, raktinį žodį minėti kur kas rečiau ir t.t. Tai esminiai patarimai, kurie nesikeičia jau daugelį metų, tačiau puslapio administratoriui jie be galo naudingi.
- WordPress Language. Kokiai šaliai yra skirtas jūsų puslapis? Kokia kalba jame turinys? Google robotams tai svarbu, nes jie dabar mažiau žiūri į puslapio IP, o labiau pasikliauna kalbos nustatymais. Mažas ir nesudėtingas įskiepis parodo, kokiai šaliai ir kalbai turinys yra skirtas. Tai prisideda prie vidinio optimizavimo gerinimo.
- Simple Social Buttons. Arba bet kuris kitas pasidalinimo mygtukų įskiepis yra naudingas tuo, kad skatina vartotojus dalintis turiniu. Nauda ne tiesioginė, tačiau dažnai socialiniuose tinkluose esantis puslapis Google yra labiau gerbiamas ir statomas į aukštesnes pozicijas.
- SEO Friendly images. Paprastai, kai dedame iliustracijas nežiūrime nei į pavadinimą, nei į nustatymus. O tai yra blogai, nes ALT teksto nebuvimas – sunkus nusižengimas Google keliamiems reikalavimams. Sutvarkytos iliustracijos daro kodą validų, tad čia dar vienas pliusas. Naudingas įrankis tiems, kas nelabai kantrus arba nesupranta HTML plonybių.
- Widget Context. Šį įskiepį reiktų pristatyti plačiau ir paaiškinti, kaip ir kada jis reikalingas. Google stebi visas išeinančias nuorodas, kurios WordPress svetainėse dažniausiai talpinamos visuose puslapiuose. Tai nėra gerai, nes sukūrus naują puslapį ar įrašą, atsiranda apie 10 naujų puslapių automatiškai, kuriuose dar padauginama ta išeinanti nuoroda, patalpinta nuorodų skyrelyje. Taigi, jeigu norite įsidėti išeinančią nuorodą į kitą savo projektą, darykite tai viename puslapyje, arba susijusiuose puslapiuose pagal temas (kategorijas). Čia ir pravers Widget Context įskiepis, kuris jūsų bet kurį valdiklį (widget) gali parodyti tam tikruose puslapiuose. Nuorodų valdiklis, pavyzdžiui, gali būti rodomas tik pradžios puslapyje. Tam tikra tekstinė reklama gali būti įdėta tik į tam tikros temos arba kategorijos puslapį. Tokiu būdu, išeinančias nuorodas įdėsite tik ten, kur norėsite, o ne visur. Aišku, šis įskiepis tinka ir AdWords ar kitos reklamos rodymui apriboti. Labai naudingas įskiepis, kurį turėtų išbandyti visi.
Aukščiau pateiktame paveikslėlyje matote 6 įskiepius, o ne 5. Tai Akismet – šiukšlinių komentarų valymo įrankis. Nepatingėkite jo aktyvuoti ir brukalai jūsų dėmesį patrauks labai retai.
Gali kilti klausimų ir dėl Yoast įskiepio pasirinkimo. Kodėl jis, o ne „All in one SEO pack“? Patirtis parodė, kad pastarasis SEO įskiepis tam tikrais atvejais sugeba net „nulaužti“ puslapį. Jis yra gana griozdiškas ir daugelį procesų atlieka pas save serveryje, todėl puslapis būna nuolatos apkrautas, reikalingi papildomi įskiepiai cache valymui. Dėl šios priežasties ir rekomenduojame išbandyti Yoast.
Dar reiktų paminėti ir kitą įskiepį – Google analytics by Yoast arba Google Analyticator. Jie yra svarbūs tuo, kad nesunkiai leidžia įdiegti Google Analytics kodą. Paprastai jį reiktų įdėti rankiniu būdu į puslapio HTML kodą, bet yra rizika, kad įdėsite neteisingai ir statistika neveiks, arba kils kitų problemų. Papildomo Google Webmaster tools įskiepio nereikia, nes tai galima padaryti per WordPress Seo įskiepį arba per Webmaster Tools paskyrą tiesiogiai.
Daugiau įskiepių jūsų svetainei nelabai reikia. Nebent esate susirūpinę dėl saugumo. Apie saugumui stiprinti skirtus WordPress įskiepius pakalbėsime jau kitame straipsnyje.
Informacija, kurią ką tik sužinojote, Jums pasirodė įdomi ir naudinga? Būtume dėkingi, jei pasidalintumėte ja su kitais socialiniuose tinkluose, ar parašytumėte savo komentarą po šiuo straipsniu.
Straipsnyje yra paminėtų įskiepių, kurių dar nenaudojau. Tačiau kiek esu naudojęs WordPress vestuvių katalogo naujienoms rašyti, tai pastebėjau, kad seniau tų įskiepių reikėdavo daugiau, nes pačiame WordPress nebuvo. Tačiau dabartinis WordPress, lyginant su tuo, kas buvo prieš 8 ar 5 metus, yra beveik viską turinti sistema, ir kažkokių papildomų funkcijų dažniausiai beveik nebeprireikia.
Rokai, standartiškai “nuogoje” WordPress instaliacijoje tokių įskiepių, kurie paminėti straipsnyje nėra. Todėl tikrai rekomenduojame juos įsidiegti ir išbandyti praktiškai. Tai tikrai atneša daug naudos.
Sėkmės!
Labai konkretus ir naudingas straipsnis.
Dėkui Tadai 🙂